Başkan Tekin, 3 yılını değerlendirdi

Torbalı Belediye başkanlığı görevini 3 yılı aşkın süredir yürüten Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, bu sürede yaptıklarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Torbalı’da tarihi yatırımlara imza attıklarını, ilçenin köklü alt yapı çalışması ile başlayan yatırımlarını kalem kalem açıklayan Tekin, “Görev süremin sonuna yaklaşırken Torbalı’nın bir kuruşunu boşa harcamamanın onuru, ilçede ilklere imza atmanın gururunu yaşıyorum” dedi.

İlçe tarihinin en büyük asfalt yatırımını yaptıklarını ifade eden Başkan Tekin, “Görev süremiz boyunca alt yapı hizmetleri nedeniyle bozulan cadde ve sokaklarımızda kendi öz kaynaklarımızla 327 bin ton asfaltlama, 243 bin m2 kilit taşı döşemesi, 6 adet kavşak düzenlemesi ve 25 yeni park yaparak rekor kırdık. İlaveten İzmir’in tek 7 gün 24 saat hizmet veren son teknoloji hayvan ameliyathanesini can dostlarımız için ilçemize kazandırdık. 8 taziye evi, 3 adet sağlık ocağını ilçemize kazandırarak vatandaşlarımızın sadece iyi günlerinde değil sıkıntılı günlerinde de yanlarında olduk” diye belirtti.

SOSYAL ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

Sosyal çalışmalara da değinen Başkan Tekin, “10 bin 739 vatandaşımıza hasta nakil hizmeti, 6 bin 354 ailemize taziye paketi hizmeti, 3 bin 115 ailemize yeni doğan paketi hizmeti, 1702 vatandaşımıza medikal hizmeti sağladık. 25 bin ton kömür dağıtımı yaparak vatandaşlarımızı soğuk kış günlerinde yalnız bırakmadık. Sosyal yardımlarla dar gelirli vatandaşlarımızın hep yanında olduk 29 bin 040 aileye erzak dağıtımı yaptık” dedi.

ANAOKULU KAZANDIRDIK

Açıklamalarını sürdüren Tekin, “Çalışan annelerimiz iş yerlerinde rahat etsin diye ilçemize Anaokulu kazandırarak, hizmete açtık. Hayırsever iş insanı İbrahim Erdemoğlu ile birlikte kamu-özel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinden birini sergileyerek ilçemize modern bir spor kompleksi kazandırdık. Saymakla bitmeyecek hizmetlerimizle her zaman vatandaşımızın yanında olduk ama en çok Mega Meydan Projemiz ile şehrimizde fark yarattık. Şehri yaşatan da gösteren de meydanlardır diyerek Tarım ve sanayinin kenti, gün geçtikçe gelişen ve büyüyen ilçemiz Torbalı’mıza hem güzellik hem de vizyon katacak, şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunu büyük oranda azaltacak, altı iki kat otoparklı, üstünde 39 dükkan bulunan meydan projemizin birinci etabı büyük oranda sona erdi. İlçemizin geleceğine yön verecek mega projemiz, bizden sonra gelen yönetim tarafından kısa süre içerisinde tamamlanacak” dedi.

HALKIN TARLASINDAN HALKIN SOFRASINA PROJESİ

Merhum Başkan İsmail Uygur’un ‘Halkın Tarlasından Halkın Sofrasına’ projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Tekin, “Belediyemize ait tarlalarımıza, buğday ve nohut ektik. Hasat sonrası elde ettiğimizi buğdaylardan elde ettiğimiz un ve buğdaylar ile nohutları ambalajlayarak ihtiyaç sahiplerimizin sofralarına ulaştırdık. Yine belediyemiz mülkiyetindeki zeytinlerden elde ettiğimiz yağları da sofralarımıza ulaştırdık. İlçemize hizmet veren kilit birimlerimiz dağınık haldeydi. Fen İşleri Müdürlüğü’müz bir yerde, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ise başka bir noktada kiracı konumundaydı. Ortaköy Mahallesi’ndeki belediye arazisinde bu birimleri tek çatı altında toplayan bir şantiye merkezi kurduk. Tam 50 bin metrekarelik alanda belediyemizin kilit birimleri çalışmalarını sürdürüyor” dedi

HER AY 165 ÖĞRENCİYE BURS

Spora yapılan yatırımlara da değinen Tekin, “Spora ve sporcuya desteklerimizi sürdürdük. Belediyemiz bünyesinde yer alan Metropolis Spor Kulübü’nde binlerce sporcu yetişmesini sağladık, başarılarıyla gurur duyduk. Sadece bu yıl Süper Amatör Lig’de mücadele eden Torbalıspor ve Ayrancılar Gençlik Spor Kulübü’ne tarihi bir nakit desteği sağladık. Kültür-sanat kurslarımız hız kesmeden devam etti. 7’den 70’e herkesin ücretsiz bir şekilde kayıt yapabildiği kurslarımızda 60’ın üstünde eğitmen görev aldı. İlçemizde kütüphanenin yetersiz olması nedeniyle ‘Kitap Kafe’ projesini hayata soktuk. Ücretsiz ikram ve internet hizmetinin olduğu kitap kafe sayısını bu ay 3’e çıkardık. Ayrıca Torbalı Belediyesi olarak her ay 165 öğrenciye de burs vererek eğitim hayatlarına katkı sunuyoruz” dedi.

ONUR VE GURUR VERİCİ BİR DÖNEM

 Torbalı halkının tek bir kuruşunun bile boşa harcamamış olmanın vicdan rahatlığı ile görevi devretmeye hazırlandığını ifade eden Başkan Tekin, “Görev süremin sonuna yaklaşırken Torbalı’nın bir kuruşunu boşa harcamamanın onuru, ilçede ilklere imza atmanın gururunu yaşıyorum. Önümüzde bir yerel seçim var. Seçimlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Gecemizi gündüzümüze kattığımız ilçemiz bürokratlarından, meclis üyelerimizden, mesai arkadaşlarımızdan ve tüm Torbalı halkından ayrı ayrı helallik istiyorum. Benim için onur ve gurur verici bir süreçti” diyerek sözlerine son verdi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x